Popularność zakupów przez Internet jest dziś dla wielu oczywista. Dlatego też w ostatnich latach coraz więcej osób preferuje zakupy w sieci. Na podstawie wyników licznych badań można stwierdzić, że kobiety najbardziej lubią robić zakupy w sieci, a najczęściej kupują kosmetyki.

Korzyści z kupowania kosmetyków online

Przede wszystkim należy zauważyć, że korzystanie z usług wirtualnych sklepów jest maksymalnie wygodne. Można wybrać i kupić potrzebny kosmetyk nie wychodząc nie tylko z domu, ale i z pokoju. Wystarczy tylko kilka kliknięć myszką. Potem pozostaje już tylko zapłacić za zakup i czekać na dostawę.

Ponadto warto zwrócić uwagę na inne zalety:

  • Kupowanie kosmetyków w sieci jest wygodne - każdy może wejść na stronę i zapytać o cenę jakiegoś produktu. Nie jest konieczne dokonywanie zakupu, można po prostu obejrzeć i porównać oferty w różnych sklepach. W ciągu kilku minut można odwiedzić kilka stron, co pomoże w dokonaniu wyboru. Porównywanie ofert sklepów offline zajmie znacznie więcej czasu;

  • Kolejną istotną zaletą są przystępne ceny. Niskie ceny wynikają z faktu, że sprzedawcy w sklepach internetowych nie ponoszą wielu kosztów, które ponoszą sklepy tradycyjne. Ponadto w większości przypadków kosmetyki online są dostarczane bezpośrednio od producenta. Oznacza to, że jeśli istnieje marża, to jest ona minimalna;

  • Wśród zalet należy wymienić szeroki wybór kosmetyków. W sklepach internetowych, zwłaszcza tych dużych, można znaleźć wszystko, czego się potrzebuje. Za pomocą sieci kobiety mogą kupować kosmetyki różnych producentów, w tym markowe.

A to tylko część zalet. W rzeczywistości jest ich znacznie więcej.

Jednak ta pozorna lekkość często zamienia się w pułapkę: to, co jest napisane na stronach sklepów internetowych, nie zawsze odpowiada rzeczywistości - na przykład piękne zdjęcie materializuje się w rzecz niskiej jakości. W przypadku kosmetyków sprawa jest jeszcze trudniejsza: nie można ich wypróbować po zakupie, a jeśli coś nam się nie spodoba, zwrócić do sklepu. Testery są dostępne tylko w punktach sprzedaży offline. Co zrobić dla tych, którym wygodniej jest zamawiać nowe ubrania online?

Wybór sklepu

To, czy po otrzymaniu zamówienia będziesz zadowolony z jego realizacji, czy nie, zależy w dużej mierze od wybranego sklepu internetowego. Nie do końca słuszne jest traktowanie niskich cen jako głównego kryterium: jeśli produkty kosmetyczne są sprzedawane z dużym rabatem, istnieje prawdopodobieństwo, że mówimy o produktach, których data ważności wkrótce upłynie. W sieci sprzedawane są także podróbki, które mogą być zapakowane jak oryginały - nie da się ich odróżnić; w środku istnieje ryzyko znalezienia produktów niskiej jakości, które są bezużyteczne lub wręcz niebezpieczne dla skóry i zdrowia w ogóle.

Aby zminimalizować ryzyko, wybieraj sklepy internetowe dużych sprzedawców detalicznych. Możesz też poszukać oficjalnych stron internetowych poszczególnych marek, które umożliwiają zamawianie kosmetyków online. Czy dana strona budzi wątpliwości? Następnie przeczytaj, co piszą o niej w sieciach społecznościowych, na forach lub w "recenzjach". Najprawdopodobniej rzetelny sprzedawca zostawi w większości pozytywne komentarze. Tak, a on sam będzie dbał o swoją reputację - na przykład wykaże wygodę obsługi podczas składania zamówienia i organizowania dostawy. Przy okazji, wiele sklepów internetowych otwiera możliwości, które nie są dostępne w tradycyjnych punktach sprzedaży. W sieci można więc znaleźć więcej specjalnych rabatów i promocji. Zamawiając kosmetyki w Internecie, można skorzystać z kodów promocyjnych, dzięki którym zyskuje się więcej bonusów. Wiele z nich obniża koszt zakupu lub zapewnia darmową wysyłkę.

Należy jednak pamiętać, że zaleca się sprawdzenie towaru po jego otrzymaniu. I to natychmiast - będąc w punkcie wydania zamówienia lub w obecności kuriera. Jeśli naruszona zostanie integralność opakowania lub, na przykład, upłynie data ważności towaru, możesz zażądać zwrotu i rekompensaty za wydane pieniądze.

Wybór kosmetyków

Trudność polega na tym, że zakupy przez Internet eliminują możliwość przetestowania narzędzi, które widzisz na stronie. Do dyspozycji masz jedynie opisy konsystencji i (w najlepszym wypadku) próbki odcieni, jakościowo pobrane przez producenta. Tylko to nie gwarantuje, że otrzymasz dokładnie to, co widzisz na zdjęciach. Możesz uchronić się przed wydatkami i nieuzasadnionymi zakupami, ufając blogom kosmetycznym w sieci. Poszukaj w Internecie relacji z testów narzędzi, które Cię interesują. Większość blogerów jasno pokazuje, jak to czy tamto narzędzie wygląda w rzeczywistości, czy spełnia oczekiwania i czy spełnia obietnice producenta. Po przeczytaniu kilku recenzji możesz zorientować się, co Cię czeka po złożeniu zamówienia.


Warto przeczytać