Wybór różnych kosmetyków naturalnych jest teraz mniejszy niż produktów tradycyjnych. Ta sytuacja jednak zmienia się powoli, wiele firm zauważa, że ten rynek jest rzeczywiście interesujący i warto będzie na nim działać. Bez większych problemów znajdziemy obecnie różne kosmetyki naturalne, które pozwolą na stworzenie udanego makijażu. Ceny nie będą wyższe niż te konwencjonalne kosmetyki.

Dla kogo naturalny makijaż

Odpowiedź nie będzie trudna. Przede wszystkim jest to świetny wybór dla osób, które stawiają na produkty ekologiczne bądź też mają problemy ze skórą. Skład kosmetyków naturalnych jest dla skóry przyjazny, ale może się także okazać, że takie właśnie kosmetyki mają negatywny wpływ na cerę. Składniki, które pojawiają się w takich kosmetykach to między innymi trójglicerydy. Zawsze jednak dobrze będzie sprawdzić skład również w kosmetykach naturalnych czy takich z certyfikatami.

Podkład naturalny

Jeśli ktoś będzie wybierał naturalny podkład powinien szukać właśnie takich produktów, które mają sypką formułę. Dostajemy tam szeroki wybór kolorów od jasnych po brązowe ale będzie można też zastosować je jako bronzer. Występują w różnych tonacjach kolorystycznych. Będzie można kolory mieszać i w ten sposób uzyskać atrakcyjną estetykę.

Korektor naturalny

Często będzie to forma kryjącego pudru mineralnego. Jeśli tylko sporadycznie będziemy kryć niedoskonałości to będzie można nakładać również ten produkt warstwowo. Na rynku także dostępne są mineralne korektory w formie kryjącego kremu.

Puder mineralny

Można wykorzystywać między innymi puder ryżowy czy bambusowy albo też specjalne produkty oparte o mikę celulozę czy glinkę. Pudry takie będą mieć również białą formę w proszku, którą będzie najlepiej wciskać w twarz.

Zestaw kosmetyków naturalnych

Róż, bronzer, rozświetlacz

Produkty te będą dostępne w formie sypkiej, co sprawi, że będzie można stworzyć świetne kombinacje kolorystyczne. Minusem formuły będzie to, że mogą się pojawić kolorowe kropki w niepożądanych miejscach. Można także znaleźć w sprzedaży specjalne produkty specjalnie sprasowane.

Cienie do powiek

Tutaj będzie podobnie jak z różami, bronzerami czy rozświetlaczami. Cienie mają sypką formułę i dowolnie będzie je można mieszać. Mamy dwa czy trzy kolory i stworzyć można nawet kilkanaście odcieni, które przyniosą doskonały efekt.

Tusz naturalny

Jest to produkt oparty o olejki i woski, dzięki którym rzęsy będą odżywione, nawilżone i mogą zyskiwać na elastyczności grubości. Aplikacja tuszu nie jest inna niż ta jaką wykorzystuje się przy produkcie tradycyjnym.

Pomadki i błyszczyki

Jeśli kobieta chętnie decyduje się na błyszczące pomadki to znajdzie dla siebie coś również wśród produktów naturalnych. Są to specjalne pomadki, dzięki którym usta będą nawilżone, odżywione.

Naturalne lakiery do paznokci

Trudno będzie znaleźć dobry lakier do paznokci. Sama formuła lakieru sprawia, że będzie to forma chemicznego połączenia składników. Znajdziemy jednak takie, gdzie ta chemia jest ograniczona i pojawiają się formaldehydy czy parabeny.

Warto przeczytać