Kosmetyki mineralne to tak naprawdę minimalna ilość składników a wyjątkowe działanie jak starają się podkreślać specjaliści. Te produkty znane są już od 40 lat, jednak dopiero od jakiegoś czasu stają się popularne na całym świecie. Są one przygotowywane dla kobiet po operacjach plastycznych, które chcą zapewnić sobie doskonały wygląd.

Skład – główna zaleta produktu

Kosmetyki te charakteryzują się krótkim składem i to ich bardzo ważna cena. Jednocześnie bardzo ważne będzie również to, że ten skład jest całkowicie naturalny i dzięki temu będzie bezpieczny dla skóry. Przygotowywane kosmetyki są drobno mielone z pigmentów mineralnych takich jak tlenek żelaza oraz ultramaryn. Pierwszy to pigment matowy o żółtej, czerwonej czarnej barwie. To one decydują o tym jaki kolor ma produkt

W składzie tych kosmetyków pojawiają się także tlenek tytanu, cynku oraz mika. Tlenek tytanu to substancja, która jest naturalna i ma formę białego proszku bez zapachu. Nie będzie się rozpuszczać w wodzie i jest dodawany jako składnik rozjaśniający. Charakteryzuje się silnym działaniem kryjącym i stosowany będzie w pudrach, podkładach. Można również oczekiwać, że to składnik, który chroni nas przed działaniem promieni UV.

Naturalny makijaż

Jeśli u kobiety występuje problem suchej cery to właśnie taka propozycja będzie dla niej odpowiednia. Takie właściwości ma także tlenek cynku. Charakteryzuje się silnym działaniem antybakteryjnym, dlatego ten składnik jest przeznaczony do cery tłustej, mieszanej oraz trądzikowej. W każdym pudrze i podkładzie znajduje się mika. To proszek transparentny, który ma doskonałe wykończenie, odbija światło i optycznie twarz jest lepiej wygładzona.

Ostatnia grupa tych cennych składników to dodatki, które również są całkowicie naturalne. Krzemionka ma odpowiadać za gładką konsystencję i pozwala na wygodną aplikację kosmetyków. Będzie również w stanie rozpraszać światło, absorbuje sebum oraz wilgoć. Dlatego ten składnik znajduje się w kosmetykach, które są przeznaczone do cery mieszanej albo tłustej.

Jakie zalety mineralnych kosmetyków?

Ich największą zaletą będzie to, że w składzie nie znajdujemy składników w dużych ilościach, nie ma tam chemicznych dodatków, parabenów, konserwantów i sztucznych składników, które maja bardzo często silne drażniące działanie na skórę, powodują także zapychanie porów. Składniki naturalne, które pojawiają się w tych kosmetykach wykazują działanie lecznicze. Dzięki temu będzie można poprawić wygląd cery i jej kondycję. Te produkty są szczególnie polecane w przypadku cery, która będzie skłonna do alergii. Znajdujemy składniki, które mają działanie łagodzące a to jak wiadomo zawsze ma spore znaczenie.

Warto przeczytać