Osoby, które przed zakupem sprawdzają etykiety produktów wiedzą, że w każdym kosmetyku do makijażu znajdują się cenne mikro oraz makroelementy. Firmy, które przygotowują kosmetyki starały się tworzyć również produkty do malowania twarzy w formie kosmetyków mineralnych. To właśnie makijaż mineralny dla problematycznych cer stał się takim najlepszym wyborem i jest przez wiele kobiet promowany.

Makijaż mineralny to wynik zastosowania bardzo delikatnych kosmetyków, które nie mają formy inwazyjnej, dlatego są dla nas odpowiednie. Jeśli mamy skórę, która jest delikatna, ma wcześniejsze zniszczenia to na pewno warto będzie się zdecydować na zastosowanie takich rozwiązań, dzięki którym będziemy w stanie uchronić się przed zmianami wynikającymi z peelingu czy mikrodermabrazji.

Makijaż mineralny – naturalność w cenie

Kosmetyki mineralne swoim wyglądem nie będą się różnić od zwykłych produktów. Odmienność będzie tutaj ukryta w składzie tych właśnie produktów. Nie dostajemy tam syntetycznych dodatków takich jak parabeny, konserwatny czy elementy zapachowe a to właśnie te substancje najczęściej powodować będą podrażnienia skóry czy alergię, albo nawet będą powodem zaostrzenia stanów zapalnych już istniejących na skórze. Najczęściej taką bazą dla tych produktów są:

Tlenek cynku, który ma formę filtru przeciwsłonecznego i łagodne działanie, dwutlenek tytanu, który działa antybakteryjnie, tlenek tytanu o łagodzącym działaniu na podrażnienia skóry, mika, której drobinki sprawią, że makijaż ma piękny połysk a do tego również tlenki żelaza, chromu, manganu, ultramaryny oraz formę naturalnego barwnika.

Wykonanie makijażu mineralnego

Mineralne kosmetyki mają sypką formę, ponieważ nie ma w nich tłuszczu i wody. Z tego powodu mają one trwałość nieograniczoną czasowo. Takie o konsystencji płynnej czy zawierające wodę mogę być jak pożywka dla bakterii, dlatego termin do użycia musi być określony.

Mineralna paleta możliwości

Kosmetyki mineralne po nałożeniu charakteryzują się naturalnym wyglądem a makijaż jest praktycznie bardzo dyskretny. Czasem będą z niego korzystać także mężczyźni. Naturalność wynika z faktu, że składniki tworzące kosmetyki mają różne wielkości i dlatego będzie można je na skórze wygodnie rozprowadzić. Producenci starają się przygotowywać zróżnicowaną linię kosmetyków i dbają cały czas o ich udoskonalanie.

Makijaż mineralny – potrójna rola

Kosmetyki mineralne mają różne zadania, ponieważ mogą zdobić, pielęgnować i chronić w naturalny sposób. Wiele składników tych produktów to jak filtry, które nie dopuszczają promieniowania UV do skóry. Polecane są więc dla osób, które będą źle reagować na działanie słońca i chcą mieć długo piękną młodą cerę.

Warto przeczytać