Dla większości pańnakładaniemakijażu to niemal codzienny etap pielęgnacji. I tak powinno być. Jednak proste, pozornie drobne błędy mogą decydować o tym, czy wyglądasz po prostu olśniewająco, czy też wyglądasz jak z przypadku. Dlatego przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących makijażu, warstwa po warstwie, dla wszystkich pięknych pań, które chcą być jeszcze piękniejsze.

Korektor i podkład

Zacznijmy od tego, co powinnaś lub powinieneś zrobić. Najlepiej jest nałożyć korektor, aby ukryć bardziej widoczne skazy na twarzy. Nie należy go jednak nigdy nakładać na powieki. Powodem tego jest fakt, że spowoduje to marszczenie się kolejnych warstw, co nie wygląda najlepiej. Ponadto, jeżeli zależy Ci na delikatnym kryciu, podkład nakładaj palcami. W przeciwnym razie użyj pędzla, aby uzyskać średnie lub pełne krycie. Aha, nie wykonujesz makijażu prawidłowo, jeśli nie masz zestawu do makijażu airbrush.

Puder i bronzer

Bez względu na okazję, odrobina pudru jest zawsze dobra dla Twojego odcienia skóry, zwłaszcza na bardziej błyszczących partiach twarzy. Resztę skóry lekko przypudruj, aby wyrównać jej koloryt. Wiele pań zapomina czasem, by po nałożeniu bronzera na twarz, przypudrować także szyję i klatkę piersiową. Pamiętaj, że bez względu na to, jak lekki bronzer nałożysz na twarz, różnica będzie zauważalna, jeśli pominiesz klatkę piersiową.

Róż do policzków

Użyj różu do policzków, aby uwydatnić kości policzkowe. Najlepszym sposobem na uzyskanie dobrego, równomiernego wykończenia makijażu jest nałożenie go delikatnie na jabłko policzka, a następnie przeciągnięcie w kierunku skroni i w dół wzdłuż linii żuchwy i opasek bocznych (lub w miejscu, gdzie znajdowałyby się opaski boczne).

Cień do powiek i eyeliner

Ostatnia pozycja na naszej liście porad dotyczących makijażu to miejsce, w którym większość osób popełnia błędy. Aby przygotować powieki do uzyskania najlepszego efektu, użyj matowego cienia bazowego, który jest najbardziej zbliżony do najjaśniejszej części twarzy. Dzięki temu kolejne warstwy będą wyglądały bardziej naturalnie. Użyj swojego łuku brwiowego jako punktu orientacyjnego. Podczas nakładania eyelinera bardzo łatwo jest popełnić błąd i później go zauważyć. Najlepiej przybliżyć się do lustra, aby uniknąć pomyłki. Warto pochylić głowę w taki sposób, aby podbródek znajdował się bliżej lustra niż czoło. Dodatkowo, podczas nakładania eyelinera patrz w dół, aby uzyskać jak najlepszy punkt widzenia.

Niektóre z warstw, a właściwie większość z nich, wymagają skomplikowanych detali, aby uzyskać ten wyjątkowy wygląd. Przyda się podświetlane lusterko do makijażu, które pozwoli Ci perfekcyjnie nałożyć każdy element makijażu.

BIO: Ella Allan jest blogerką na Beauty Blog - Allbeautytoday.com.

Warto przeczytać