Pewnie większość kobiet ma swój ulubiony kosmetyk, z którego korzysta każdego dnia. Podkład mineralny będzie to dla wielu kobiet makijażowe odkrycie. Gdy będą go już znały to nie będą chciały z tego rezygnować. I nie będzie to dotyczyć jedynie tych Pań, u których pojawiają się niedoskonałości na skórze. Pojawiać się będą trądzik, zaskórniaki, rozszerzone pory. W jaki sposób będzie więc można zdecydować się na mineralny podkład, który będzie idealny.

Posiadany typ cery

Podstawowa sprawa, którą będzie trzeba zawsze brać pod uwagę to między innymi rozważenie tego jaki typ podkładu wybrać do naszej cery. Obecnie wyróżnia się cerę suchą, która jest naturalnie wysuszona, może się łuszczyć, matowa i pozbawiona blasku. Cera normalna ma jasny koloryt, będzie gładka, nie ma przebarwień czy rozszerzonych porów. Nie będzie ona również wymagać szczególnej ingerencji w postaci super krycia. Cera mieszana to cera, która ma skłonność do wysuszenia oraz przetłuszczenia. Cera taka będzie mogła mieć zapchane pory, dlatego będzie dobry podkład, który absorbuje nadmiar sebum.

Cera tłusta to cera, która będzie się przetłuszczać, często pojawiają się zmiany trądzikowe, zaskórniki, które mogą wynikać ze złego rogowacenia naskórka, wydzielania łoju. Nie będzie prawdą, że to rodzaj cery, który będzie do ciężkiego podkładu. Można także zdecydować się na puder mineralny z serii matującej. Cera dojrzała, może być sucha, tłusta. Łączy ją zawsze to, że będzie ona tracić swoją jędrność, pojawiają się na niej zmarszczki a z wiekiem jest to skóra bardziej wrażliwa i bardziej podatna na alergię. Konieczne więc będzie zastosowanie podkładu z serii kryjących.

Podkład mineralny w jakiej formule?

Z doborem formuły łatwiej będzie to wyglądać niż z doborem odcienia. Jeśli ktoś będzie miał skórę, która problemów nie sprawia i będzie oczekiwał wyrównania kolorytu może wybrać formułę rozświetlającą. Ten podkład gwarantuje, że cera będzie pełna blasku. Jeśli cera się przetłuszcza i świeci można będzie wybrać formułę matującą, która niedoskonałości będzie ukrywać.

Podkład do cery dojrzałej

Odpowiednia marka podkładu

Warto także zwracać uwagę na markę podkładu. Na pewno trzeba sprawdzić cenę, opinie, gamy kolorystyczne, jasność. To wszystko na pewno będzie miało znaczenie przy podejmowaniu decyzji, ponieważ mamy różne grupy kolorystyczne i różne poziomy jasności. Można także wybrać odpowiednie wykończenie i poziom krycia. Na rynku są takie bardziej kryjące jak i te mniej, bardziej w formie matującej, satynowe czy rozświetlające.

Podkład jaki odcień

Jeśli odcień cery jest porcelanowy a w podkładach wybieramy te pierwsze z palety to i podkład mineralny musi być z tych delikatnych. Jeśli cera jest ciemniejsza to podkład powinien być medium bądź dark.

Podkład dopasowany do pogody

Co na pewno ciekawe to fakt, że podkład mineralny będzie można stosować w zależności od pory roku. Dlatego ze zmieniającą się aurą także zmieniają się oczekiwania. Latem przy pięknie opalonej buzi i wysokiej temperaturze można nakładać lekki podkład, który nie będzie obciążał cery, dodatkowo chroni skórę przed promieniowaniem. Zimą, gdy działa mróz i silny wiatr trzeba będzie do ochrony cery wybrać produkt gęsty, znacznie bardziej kryjący.

Warto przeczytać