Kosmetyki mineralne stały się bardzo popularne na całym świecie. W zasadzie w każdej marce można teraz znaleźć kosmetyki mineralne, przede wszystkim podkłady i pudry.

Puder mineralny dla wymagającej skóry

Spośród kosmetyków mineralnych najczęściej wybierane są pudry i podkłady. Szczególnie sprawdzają się u tych pań, które mają problemową cerę, bo poprawiają wygląd. Puder z minerałami to doskonała opcja dla kogoś, kto ma trądzik, alergię, suchą skórę albo skórę, która się za bardzo przetłuszcza.

Puder mineralny można stosować jednocześnie z kuracjami leczniczymi, przyspiesza on gojenie. Świetnie sprawdzi się także u tych pań, które mają jasną karnację dodatkowo wrażliwą na działanie promieni UV. W pudrach znajduje się dwutlenek tytanu, który chroni skórę przed działaniem słońca.

A nawet jeśli ze skórą wszystko w porządku, to puder mineralny opłaca się stosować, ponieważ ma prosty, delikatny skład i nie daje efektu maski.

Używanie pudru mineralnego

Puder mineralny ma inną konsystencję niż tradycyjne pudry. Jest to zwykle proszek, dlatego aplikując go, należy używać puchatego pędzla. Takie pudry nakłada się w małych ilościach. Wysypuje się go na pokrywkę opakowania, nabiera na pędzel, strzepuje nadmiar i dopiero nakłada.

Oczywiście trzeba go nakładać równomiernie. Nie ma on właściwości przeciwzbrylających, dlatego warto to zrobić powoli aż do uzyskania odpowiedniego efektu.

Stosowanie pudru mineralnego

Zalety pudru mineralnego

Pudry mineralne poleca się zwłaszcza tym, którzy mają cerę wrażliwą czy skłonną do podrażnień. Mają one naturalną formułę, dzięki czemu skóra może oddychać. Można je z powodzeniem stosować po zabiegach kosmetycznych.

Ich zaletą jest także brak zapachu. Dzięki temu nie trzeba się obawiać reakcji alergicznej czy utrudnionego nakładania.

Co ważne cena tego rodzaju kosmetyków jest zbliżona do ceny tych tradycyjnych. Mają długie terminy ważności, dlatego nie trzeba ich wykorzystać zbyt szybko.

Jeśli komuś zależy na ochronie przed promieniami słonecznymi, to kosmetyki mineralne ją zapewniają. Zastosowany tam dwutlenek tytanu jest filtrem. Powinny się sprawdzić zwłaszcza podczas zimniejszych pór roku.

Problemy ze stosowaniem pudru mineralnego

Stosowanie pudrów mineralnych ma trochę wad, choć zalety zdecydowanie je przewyższają. Po pierwsze aplikowanie ich nie jest łatwe, szczególnie dla osoby, która dopiero zaczyna ich stosowanie. Na samym początku może się tak zdarzyć, że przydarzy się komuś nierównomierne nałożenie albo nabranie na pędzel zbyt dużej ilości pudru. Trzeba zdobyć wiedzę i doświadczenie, jak należy się obchodzić z kosmetykami tego rodzaju. Z tego też powodu nakładanie pudru mineralnego zabiera znacznie więcej czasu niż to jest w przypadku tradycyjnych kosmetyków. Minusem jest jeszcze sypka konsystencja. Przez nią trzeba będzie często czyścić miejsce, gdzie nakłada się makijaż.

Warto zapoznać się z niełatwą sztuką nakładania kosmetyków mineralnych, ponieważ przyniesie to spore korzyści dla skóry. Nagrodą za taki wysiłek będzie nie tylko rewelacyjny makijaż z profesjonalnymi kosmetykami, ale także zmiana na lepsze, jeśli chodzi o kondycję skóry.

Warto przeczytać