Wykonanie makijażu w dużej mierze zależy nie tylko od tego, jakiej jakości i firmy są kosmetyki. Nawet najlepsze z nich, nałożone niedbale lub z wykorzystaniem nieodpowiednich akcesoriów, będą prezentowały się kiepsko. Dlatego wiele kobiet poświęca sporo czasu na znalezienie idealnego pędzla. Wielkim zainteresowaniem, szczególnie wśród fanek sypkich kosmetyków mineralnych, cieszą się pędzle kabuki.

Czym charakteryzują się pędzle kabuki?

To przede wszystkim ich okrągły kształt oraz miękkie włosie. Dzięki temu można nakładać i rozprowadzać podkład możliwie wydajnie oraz precyzyjnie. Nazwa „kabuki” wywodzi się od japońskiej sztuki teatralnej, której częścią był kunsztowny makijaż sceniczny. Okrągła główka tych pędzli pozwala na wykonanie satynowego wykończenia makijażu. Pędzle kabuki występują w rozmaitych rozmiarach, od bardzo dużych aż po malutkie, tak zwane pędzie baby kabuki, a także wersje przeznaczone do nakładania cieni. Liczy się powierzchnia, na którą można nabrać, a następnie rozprowadzić kosmetyk po skórze.

Dzięki niej cała procedura jest łatwiejsza. Pędzle kabuki często wykonuje się z naturalnych, przyjaznych dla środowiska materiałów, takich jak na przykład bambus. To, a także fakt preferowania kosmetyków mineralnych, czyni z nich ulubione pędzle fanek i fanów kosmetyków mineralnych o sypkiej strukturze. Malutkie wersje pędzli kabuki używa się głównie do bronzerów i rozświetlaczy. Oprócz rozmiaru, pędzle różnią się także kątem cięcia włosia. Wszystkie te parametry opisują stosowne symbole.

Technika wykonania

Aby dobrze rozprowadzić na skórze sypki produkt, należy raczej nakładać go stemplując, nie malując. Wykonywanie makijażu pędzlem kabuki zaczyna się od środka twarzy, by następnie kierować się ku jej brzegom, do linii żuchwy i włosów. Pociągnięcia służą jedynie omiataniu nadmiaru produktu z twarzy.

Pędzel do makijażu

Dzięki temu wykończenie makijażu jest prawdziwie satynowe i prezentuje się wspaniale. Choć kosmetyki mineralne wydają się współgrać z puszkami do nakładania, w rzeczywistości najlepsze efekty przynoszą właśnie okrągłe, miękkie i precyzyjnie przycięte pędzle kabuki.

O akcesoria trzeba odpowiednio dbać

Aby ulubiony pędzel mógł służyć latami, należy odpowiednio o niego dbać. Oznacza to przede wszystkim regularne mycie, co najmniej raz w tygodniu, z pomocą ciepłej wody i rozprowadzonej w niej kropli szamponu. Dzięki temu rozwój drobnoustrojów w pędzlu zostaje zahamowany. Zaniedbanie mycia prowadzi nie tylko do szybkiego zniszczenia pędzla, w którym zbiera się kosmetyk oraz naskórek i sebum, ale także do pogorszenia stanu cery. Umyty pędzel należy osuszyć czystą szmatką lub ręcznikiem papierowym, a następnie zostawić do całkowitego wyschnięcia.

Dla jego stanu ważne jest także przechowywanie, najlepiej z dala od łazienki, w której panuje wilgoć. Przydatne akcesorium stanowi futerał na pędzle, a także stojak na modele o płaskich rączkach. Po każdym użyciu pędzla należy dokładnie wytrzepać go z nadmiaru kosmetyku. Taka pielęgnacja gwarantuje trwałość pędzli kabuki i pozwala cieszyć się nimi nawet przez kilka lat.

Warto przeczytać