Kosmetyki mineralne stają się coraz popularniejsze. Sięga po nie mnóstwo osób, ponieważ nie zawierają składników syntetycznych, nie obciążają cery i nie podrażniają jej. Makijaż wykonany minerałami prezentuje się naturalnie, jednocześnie zakrywając niedoskonałości.
Tradycyjne kosmetyki bardzo często nie dają sobie rady na cerze tłustej, trądzikowej, wrażliwej, ale także u osób uprawiających sport i pracujących w warunkach, w których trwałość makijażu jest wystawiona na poważną próbę. Warto sięgnąć po minerały żeby przekonać się, jak trwały, estetyczny, a przy tym nieszkodliwy dla cery może być makijaż.
Kosmetyki mineralne – dla kogo?
Minerały może stosować każdy, na cerę wszelkich typów. Warto jednak dodać, że dobrze toleruje je także cera z wyjątkowymi potrzebami. Z powodzeniem można nakładać je na cerę po operacjach i zabiegach chirurgii estetycznej, a także atopową i podrażnioną. Nie trzeba martwić się o zapychanie porów – kosmetyki te nie wnikają w głąb skóry, a więc nie zapychają jej i nie przyczyniają się do tworzenia zaskórników. To bardzo ważna informacja dla osób o cerze trądzikowej i tłustej, która ma tendencje do powstawania wyprysków.
Dzięki zawartości antybakteryjnych składników puder mineralny może wręcz poprawić jej stan! Kosmetyki, dostępne zawsze w formie proszku, nie gromadzą też drobnoustrojów i nie stają się pożywką dla bakterii. Zawarte w nich tlenki, miki i inne substancje pochodzenia wyłącznie naturalnego tworzą także skuteczny filtr UVA i UVB. Tlenek cynku delikatnie podsusza i łagodzi istniejące stany zapalne. Kolejną zaletą kosmetyków mineralnych jest ich ogromna wydajność. Niewielkie opakowanie pudru mineralnego wystarczy z powodzeniem na długie miesiące codziennego stosowania! Odpowiednio przechowywane minerały nie tracą swojej przydatności do użycia nawet przez kilka lat – nigdy się nie zważą, nie zjełczeją, nie zepsują.
Właściwości minerałów
Makijaż wykonany podkładem i cieniami mineralnymi wykonany rano z powodzeniem utrzymuje się na skórze przez cały dzień. Jest odporny na wodę, więc można stosować go chodząc na basen, siłownię lub biegając. Nigdy się nie zważy i nie utleni, dzięki czemu nie będzie wymagał zmycia i nałożenia od nowa w środku dnia. Nie sposób też przy użyciu minerałów osiągnąć efektu nieruchomej maski, jak często zdarza się to przy tradycyjnych podkładach – minerały są przy tym jednak mocno kryjące.
Technika nakładania podkładu
Aby dobrze nałożyć kosmetyk mineralny, należy zaopatrzyć się w pędzel – najlepiej pędzel kabuki lu ścięty, płaski flat–top. Gdy nałożony przedtem krem wchłonie się w skórę, można zacząć nakładanie pudru od nosa ku brzegom twarzy, okrężnymi, wcierającymi ruchami. Z każdą warstwą puder będzie coraz mocniej krył, jednak nigdy nie da nienaturalnego efektu „braku porów”. Wygodną techniką jest odsypywanie produktu na wieczko i nabieranie go stamtąd pędzlem. Bardzo wrażliwą i suchą cerę można po wykonaniu makijażu spryskać delikatnie mgiełką, dzięki czemu puder lepiej wtopi się w cerę i nie będzie się osypywał.
Warto przeczytać
- 6 kwietnia 2018
Moda na naturalny makijaż i pielęgnację sprawia, że kosmetyki mineralne stają się coraz chętniej wybierane i popularniejsze. Z minerałów można uzyskać podkłady...
Czytaj dalej- 29 marca 2018
Jeśli chodzi o kosmetyki mineralne to cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. Jeśli chodzi o opinie na ich temat są one zróżnicowane. Niektórzy twierdzą, że...
Czytaj dalej