To podkład, który serca podbił lekką, pielęgnującą formułą a jednocześnie bardzo dobrym kryciem i idealną trwałością. Największa sympatię ma jednak wśród wielu kobiet dlatego, że jest w stanie gwarantować nam matujące wykończenie, które będzie trzymać doskonały wygląd strefy T, gdzie jak wiadomo ten problem błyszczenia się może być poważny.

Według wielu kobiet jest to kosmetyczne odkrycie ostatnich miesięcy. Podkład mineralny jest rzeczywiście świetnym wyborem i warto ten produkt nieco bliżej poznać.

Jeśli cera ma tendencję do przetłuszczania się i świecenia czy występowania niespodzianek to właśnie matowy podkład może być idealnym rozwiązaniem. To właśnie dzięki niemu będzie można uzyskać zdrowy mat i problem świecenia się cery rzeczywiście zostanie skutecznie pokonany, więc będzie to rzeczywiście świetna decyzja.

Przygotowanie skóry do nakładania mineralnego podkładu matującego

Bazą dla takiego podkładu zawsze powinna być idealnie zadbana cera. Trzeba więc pamiętać między innymi o tym, by regularnie dbać o jej złuszczanie, tonizowanie oraz nawilżanie. To tak naprawdę podstawa do wykonania każdego makijażu. Jeśli chcemy skórę przygotować do nałożenia podkładu matującego to tak naprawdę trzeba powiedzieć, że nie ma jednego sposobu, który będzie zawsze sprawdzał się u każdego.

Zdrowa cera

Dla jednej cery dobrym fundamentem pod puder będzie krem nawilżający, dla innej krem matujący a dla jeszcze innej wystarczy przemyć twarz wacikiem, który będzie nasączony nawilżającym tonikiem. Ważne będzie jedno, by kosmetyk stosowany przed aplikacją nie był ciężki ani tłusty. Jeśli taki będzie to niestety dojdzie do tego, że podkład mineralny będzie się warzył i nie będzie trwały. Osadzać się będzie w porach, zaczną się tworzyć się będą smugi.

Jak powinno się nakładać mineralny podkład?

Dużo będzie zależeć od tego jakiego krycia będziemy oczekiwać. Trzeba będzie zdecydować się albo na pędzel kabuki, który posiada zaokrąglone włosie, albo też tak zwany flat top, który będzie ścięty na górze. Pierwszy pędzel będzie gwarantował nam idealne krycie na niedoskonałościach, zaś drugi będzie pozwalał na wykorzystywanie pigmentacji podkładu matującego.

Jak nakładamy mineralny podkład matujący?

Nieco podkładu wysypujemy na wieczko słoiczka i delikatnie przykładamy wybrany pędzel do kosmetyku. Nadmiar trzeba będzie otrzepać o wierzch dłoni albo brzeg pokrywki. Cienką warstwę pudru rozprowadzać należy na twarzy kolistymi ruchami. Pędzel kierujemy od wewnętrznej partii twarzy ku zewnętrznym, co będzie dawać nam idealną, równomierną aplikację, nie będzie tam nierówności. Należy także pamiętać o tym, że podkład rozprowadza się za linię żuchwy, w kierunku szyi. Jeśli krycie okaże się zbyt delikatne należy powtórzy czynności, by ostatecznie uzyskać najlepszy efekt. Podkład mineralny nadaje się również do nakładania na mokro, gdy pędzel się spryska wodą termalną.

Warto przeczytać