5 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na produktach kosmetycznychBy Carla Snuggs

Kosmetyki mogą sporo kosztować. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym taka rozważna kobieta jak Ty może zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne, aby dobrze wyglądać, nie wydając przy tym mnóstwa pieniędzy! Ale jak?

Poniżej znajdziesz pięć sugestii, co możesz zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze na najpotrzebniejszych kosmetykach. Niektóre z nich mogą na początku wydawać się nieco niekonwencjonalne, ale mimo wszystko spróbuj - oszczędności są gwarantowane!

Kupuj różne rzeczy w sklepach dla dolarowców

Takie małe, ale wciąż niezbędne przedmioty codziennego użytku, jak płatki do demakijażu, waciki kosmetyczne, różne aplikatory, małe akcesoria do włosów i tak dalej, można znaleźć i kupić w każdym sklepie dla dolarowców. W rzeczywistości, kupując tego rodzaju drobne przedmioty w sklepach dla dolarowców, możesz zaoszczędzić średnio do 40% w porównaniu z innymi sklepami z kosmetykami. Po co więc przepłacać za rzeczy, które wyrzucisz po jednym użyciu? Odwiedź swój lokalny dollar store i natychmiast zaoszczędź pieniądze!

Kupuj z kuponami

Zobacz pełny rozmiar

Z drugiej strony, jeśli chcesz robić zakupy w domach towarowych, możesz to robić i nadal oszczędzać. Kupony i kody promocyjne, takie jak kody promocyjne Kohl's, są po to, by pomóc Ci i obniżyć każdą cenę. Kohls.com, Target.com czy inne znane sklepy mają całkiem ładne i wysokiej jakości linie produktów kosmetycznych i zawsze możesz zrobić w nich tańsze zakupy, wykorzystując kody rabatowe. Uwielbiamy też cliniquebonustimes.com, gdzie można uzyskać głębokie zniżki.

Dowiedz się o cyklach wyprzedaży

Kolejna wskazówka, którą możesz wykorzystać, to przyjrzenie się, kiedy i jakiego rodzaju wyprzedaże odbywają się w Twoim otoczeniu. Zazwyczaj wiele sklepów organizuje wyprzedaże mniej więcej o tej samej porze roku w każdym sezonie. Możesz więc taniej kupować produkty kosmetyczne, patrząc na kalendarz! Prawie wszyscy sprzedawcy kosmetyków organizują jedną lub dwie duże wyprzedaże każdego roku. Twoim zadaniem jest zaznaczenie konkretnych dat, w których odbywają się te wyprzedaże i robienie zakupów tylko w tym czasie.

Nie zawsze kupuj produkty dużych marek

Zobacz pełny rozmiar

Czasami po prostu musisz kupić produkt znanej marki. Jednak małe marki zwykle sprzedają swoje produkty po znacznie niższych cenach i najczęściej ich jakość jest tak samo dobra jak produktów znanych marek, a nawet lepsza. Dzieje się tak dlatego, że bez względu na producenta produktu, składniki tego samego rodzaju kosmetyków są w większości podobne. Dlatego drogi krem nawilżający jest wykonany z tych samych składników, co tańszy krem ze sklepu za dolara. Czytaj etykiety! Cały ten marketing i reklama sprawiają, że produkty dużych marek kosztują więcej. Poszukaj produktów o mniej znanych nazwach i wypróbuj je - możesz być bardzo zaskoczona.

Zwracaj też uwagę na opakowania

Na koniec, jeśli chcesz jeszcze bardziej zaoszczędzić na produktach kosmetycznych, nie zapomnij spojrzeć na opakowanie przed zakupem. Składniki kosmetyków, jak już wspomnieliśmy, mogą być do siebie podobne, ale to opakowanie robi wielką różnicę. Po pierwsze, ma ono wpływ na skuteczność działania produktu. W tym przypadku tubki są lepszym rozwiązaniem niż szklane pojemniki, ponieważ zapewniają izolację produktu. Łatwiej jest używać tego produktu i nie przepłaca się za opakowanie. Dla producenta produkcja szklanych słoików jest o wiele droższa niż plastikowych tubek. Dlatego sprzedawcy detaliczni podnoszą ceny, aby uzyskać pewne korzyści z tego tytułu. Szukaj więc opakowań plastikowych, a zobaczysz - różnica w cenie jest ogromna.

Warto przeczytać