Jeśli jakiś kosmetyk ma certyfikat produktu wege to w składzie nie może mieć takich składników, których pochodzenie jest odzwierzęce. Jeśli kupujemy kosmetyki wege będzie można także doprowadzić do tego, że będzie mniej realizowanych testów na zwierzętach.

Jeśli takie kosmetyki chcemy wybierać nie koniecznie musimy być weganami czy wegetarianami. Tak naprawdę to kosmetyki, które powinny przypaść do gustu po prostu każdemu świadomemu konsumentowi.

Okazuje się, że taki styl życia obecnie staje się coraz powszechniejszy. Dziś praktycznie każda restauracja ma dla nas również dania wegetariańskie. Mamy również takie lokale, które specjalizują się wyłącznie w takich kosmetykach. Raczej nie powinno już nikogo dziwić, że spożywamy dania bez mięsa. Nadal jednak wiele osób jest zaskoczonych tym, że produkty takie jak kosmetyki także mogą być wegańskie. W skład kosmetyków dość często wchodzić będą produkty pochodzenia zwierzęcego, które powstają bardzo często poprzez testy na zwierzętach, które wiążą się niestety z tym, że zwierzęta na tym cierpią. Jeśli wybierzemy kosmetyki wege mamy gwarancję, że takiej sytuacji nie będzie i tym samym spokojnie chronimy zwierzaki.

Brak testów na zwierzętach

Jeśli chodzi o wykonywanie testów na zwierzętach należy pamiętać, że nie tylko produkt gotowy ma być bez testów na zwierzętach, ale również wszelkie półprodukty służące do tworzenia tych kosmetyków były wykonywane bez testów na zwierzętach. Mamy różne sposoby, by zdobyć informację na ten temat.

Stosowanie wegańskich kosmetyków

Na początek oczywiście sprawdzamy opakowanie. Oprócz tego będzie można również myśleć o tym, by skontaktować się z producentem, by skład sprawdzić. Będzie można również myśleć o tym, by zdecydować się na sprawdzenie wpisów od organizacji, które chronią zwierzęta.

I wydaje się, że właśnie ta ostatnia opcja będzie najlepsza, ponieważ takie właśnie organizacje działają bardzo sprawnie i dlatego rzeczywiście mamy gwarancję, że będziemy mogli dobrze sprawdzić czy dany kosmetyk jest godny zaufania. Listy takich kosmetyków są liczne. Warto zainteresować się między innymi takimi wykazami jak Wykaz OK Club!, PETA, BUAV, NAVS. W Polsce Fundacja VIVA przyznaje również certyfikat V, który o jakości świadczy.

Brak zwierzęcych dodatków w kosmetykach

Składniki kosmetyków pochodzenia zwierzęcego można będzie dzielić na dwie grupy. Mamy kosmetyki, w których będą takie zwierzęta, które pozyskiwane będą ze zwierząt ich ciała oraz kosmetyki, które produkuje się ze składników, które zwierzęta produkują tak jak mleko, lanolina czy miód. Ta ostatnia grupa jest dopuszczalna do użycia bez osoby, które są wegetarianami, natomiast weganie nie będą przyjmować ani takich ani takich kosmetyków.

Warto przeczytać